
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 4 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Threshold Voltage | 1.14 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 12 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 1.163 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 1.163 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 1.117 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 2 % |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 2017
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54250
Ext.Price$0.54250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54250 | $0.54250 |
| 10 | $0.43910 | $4.39100 |
| 25 | $0.38927 | $9.73175 |
| 50 | $0.34510 | $17.25500 |
| 100 | $0.30594 | $30.59400 |
| 300 | $0.29041 | $87.12300 |
| 500 | $0.27567 | $137.83500 |
| 1000 | $0.25899 | $258.99000 |
